Що цікавого зберігають радянські архіви для журналістів

Що цікавого зберігають радянські архіви для журналістів

Картинки по запросу "Що цікавого зберігають радянські архіви для журналістів"

Презентація проекту «Deconstruction. Архіви КҐБ для медіа»

30 жовтня о 14:00 годині Центр досліджень визвольного руху спільно зі Школою журналістики Українського католицького університету запрошує студентів на презентацію результатів проекту «Deconstruction. Архіви КҐБ для медіа». 

Впродовж половини року журналісти з українських, польських, чеських та словацьких редакцій працювали з розсекреченими архівами КҐБ, щоб створити свої медіапроекти на основі архівних матеріалів. 

Учасники проекту розкажуть про свій досвід роботи з документами, як його конвертувати у цікавий медійний формат та як заохотити редакцію випустити матеріал на історичну тему. Також вони презентують свої проекти, які були опубліковані в таких виданнях як Радіо Свобода, Texty.org.ua, Громадське (ТБ), Укрінформ, Настоящее время, Український тиждень, BBC, Insider, Studway, WAS.media, Історична правда, вийшли на радіо (Громадське радіо) та телебаченні — iCTV, 5 канал, Еспресо TV, Дніпро TV. 

Журналісти писали про те, як:

  • в СРСР вербували агентів серед письменників; 
  • дружини відомих письменників доносили на своїх чоловіків;
  • радянські адвокати захищали дисидентів;
  • спецслужби стежили за іноземцями та закордонними редакціями;
  • в Україні реагували на події Празької весни 1968 року.

А також про перший акт самоспалення у країнах соцтабору, вилучення валюти в гравців «Динамо», репресії проти студентів, «антирадянську діяльність», та багато іншого. 

Автори архівної освітньої програми презентують ілюстрований посібник «Архіви КҐБ для медіа»: які документи можуть знайти журналісти у відкритих архівах, як їх читати, як перевіряти інформацію, як писати цікаво про історію та що таке журналістські стандарти в епоху постправди. Студенти Школи журналістики УКУ зможуть отримати примірник книги безкоштовно. 

Адреса: вул. Хуторівка,35а (корпус Філосовсько-богословського факультету), Львів

Контактна особа: Катерина Ніколаєнко, + 38 066 147 59 79 

Проект «Deconstruction. Aрхіви КҐБ для медіа» став можливим завдяки підтримці Посольства Чеської Республіки в Україні у рамках програми Transition, а також Міжнародного Вишеградського Фонду спільно з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>