Виклики законодавчого регулювання календаря державних свят. Зелена Книга

Виклики законодавчого регулювання календаря державних свят. Зелена Книга

  • Автор:Олійник А., Когут А., Тополевська Л.
  • Видавництво:ЦДВР
  • Місце видання:Київ
  • Рік видання:2017

 

 

 

Реформування державного календаря свят є важливою складовою реформи політики національної пам’яті, а також актуальним завданням економічного порядку. Надмірна кількість неробочих святкових днів негативно впливає на економічну ситуацію в країні, мінімізує можливості роботи з інвесторами та донорами і назагал формує негативну репутацію бізнес-потенціалу України у світі. З іншої сторони, існуючий календар свят, що певною мірою залишився в спадок від СРСР, провокує суспільну конфліктність.

Дискусія, що розгорнулася в суспільстві навколо оприлюдненого Українським інститутом національної пам’яті проекту закону, засвідчує необхідність всестороннього аналізу проблеми із визначенням можливих альтернатив. Сподіваємося, що аналіз підготований експертами, зможе зробити дискусію більш ґрунтовною та вплинути на спосіб вирішення проблеми, а також на фінальний зміст майбутнього закону.

Ми зробили історичну ретроспективу щодо політики врегулювання державних свят у різні періоди з 1917 року та розібрались в історії походження тих дат, які викликають найбільший резонанс у суспільстві, якщо мова заходить про їх реформування. Також ми спробували зібрати думки максимальної кількості зацікавлених сторін, які часом були кардинально протилежними (наприклад, протистояння бізнес vs профспілки), та представили їх. Ми визначили, які саме позиції є прийнятними або неприйнятними для окремих сторін. На завершення ми проаналізували варіанти врегулювання цього питання, які вже є або пропонуються — у суспільстві або середовищем експертів.

Видання здійснене в рамках діяльності та за підтримки групи “Політика національної пам’яті” Реанімаційного пакету реформ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>